NE SATIN ALIYORSUNUZ?

picture of smiling handsome businessman in office

Uygulama Tecrübeleri

Farklı sektörlerde, farklı başarı hikayeleri ile edindiğimiz ve dünyada başarısı kanıtlanmış tecrübeleri sizlerle paylaşıyor ve bu tecrübelerin firmanızı ileriye taşıması için çalışıyoruz. Ürün/Hizmet kalitesi gelişimde dünyada yapılmakta olan çalışmaları takip ediyor ve bu çalışmaları sizlerle uygulamada paylaşıyoruz. Uzmanlığımızı sizlerin faydasına sunuyoruz.

Ödediğinizden Fazlası

Genellikle gizli müşterilerimiz, onlara tanıdığımız ücretsiz alışverişin fiyat olarak bazen iki bazense üç kat üstünde alışveriş yapıyorlar.

Strapped-for-Cash-6-Creative-Ways-to-Generate-Money-Right-Now
Girls-Shopping

Proaktif Reklam

Sistemimizde yayınlanan ilanlarınız, 3500+ gizli müşteri tarafından görülüyor ve firmanızın, servis kalitesine önem veren bir firma olarak proaktif reklamı yapılıyor.

Alışveriş

Firmanızdan o hafta alışveriş yapmayacak müşteriler, gizli müşteri olarak alışveriş yapıyorlar.

Tavsiye

Sizi ziyaret eden, size gelişmeniz için fikir sunan ve sizden anket sonucu ücretsiz alışveriş yapan kişiler, firmanızın gönüllü tavsiyecileri gibi çalışıyorlar. Beğendikleri ölçüde sizi tavsiye ediyorlar.

Farklı Bakış Açıları

Her seferinde gönderdiğimiz farklı insanların ziyaretleri neticesinde, başkalarının gözüyle kendinizi değerlendirebiliyorsunuz.

Disiplin

Gizli ziyaretler, şube müdürleri ve çalışanlarda, biri bizi gözetliyor izlenimi ve sonuçların tepe yöneticilere iletildiği bilinci oluşturduğu için, çalışma tarzlarında daha disiplinli, daha dikkatli ve daha özenli olmalarını sağlıyor.

slide2-1
tactical-sales-incentives

Motivasyon

Gizli müşteri ziyaretleri sonucu ortaya çıkan puanların, prim sisteminin %10’u ile ilişkilendirilmesi ve en iyi puan alan şubelerin ödüllendirilmesi ile, diğer tüm şubelerde de başarıya olan inancı ve sahiplenmeyi özendiriyorsunuz. Cezalandırmayı değil, başarıyı ödüllendirmeyi hedefleyen çalışmalarınız, er geç daha da başarılı olmanızı sağlıyor. Bu uygulama biçimi, tüm çalışanlarınızı motive ediyor.

Sürekli İyileştirme

Anketlerden ve raporlardan çıkan sonuçları şube müdürleriyle paylaşarak, aksayan tüm noktaları hem sürekli kontrol altında tutuyor, hem de kalitenizi sürekli iyileştirme fırsatı yakalıyorsunuz.

financieelanalist
Çalışan Yetkinliği
Konukseverlik ve Nezaket
Hizmet Hızı

İstatistiki Bilgiler

Yapılan çalışmanın ay bazında ve belirli frekanslarda tüm şubelerde uygulanması ile, tüm şubelerinizin aylık ve senelik bazda, servis kalitesini gözlemleyebiliyorsunuz. İstatistiki olarak güçlü ve zayıf yanlarınızı, bölge bazında ve şube bazında servis kalite seviyenizi gözetim altında tutabiliyorsunuz.

Promosyon

Uygulama için günler öncesinden çalışmaya başladığınız promosyonların ne kadar etkin olarak uygulandığını tüm şubelerinizde izleme olanağı elde ediyorsunuz.

Satış Aktivitesi

Çalışanlarınız satın alma sonrasında müşterilere tamamlayıcı veya ilave ürün öneriyor mu? Müşterilerin ihtiyaçlarını anlamaya çalışıp, onları daha fazla satın almaya teşvik edebiliyor mu? Ne kadar aktif satış yapabiliyorlar vb. satış aktivitelerini gözlemleyebiliyorsunuz.

Featured-sales-pipeline-management-5-dos-and-donts
  • Çalışan Yetkinliği
  • Konukseverlik
  • Hizmet Hızı
  • İş Standartları

Çalışan Yetkinliği

Çalışanlarınız konuya ne kadar hakim, bulundukları bölümü gerçekten çok iyi anlatabiliyor ve tanıtabiliyorlar mı, yaptıkları işe hakimler mi, bütün bunları gözlemleyebiliyorsunuz.

Konukseverlik ve Nezaket

Çalışanlarınız ne kadar konuksever ve ne kadar nazikler? Müşterilerle sürekli ilgileniyorlar mı, yoksa zaman zaman bu çerçevenin dışına mı çıkıyorlar? Bu durumu sürekli izlemenizi sağlıyoruz.

Hizmet Hızı

Özellikle şubelerinizin kalabalık olduğu dönemlerde, çalışanlarınız bu durumu etkin ve hızlı bir şekilde yönetebiliyorlar mı, yoksa birikmiş kuyruklar ve yavaş hizmet hızıyla durum kontrolden çıkmış vaziyette mi? Zor durumları ve en çok ciro yaptığınız, kaos anlarını yönetmede ne kadar başarılısınız, bunları gözlemlemenizi sağlıyoruz.

İş Kuralları

Firmanızın dışarıya karşı izlenimi olan, hijyen, temizlik, kılık kıyafet vb. kurallara çalışanlarınız ne ölçüde uyuyorlar, bunları sürekli olarak takip edebiliyorsunuz.

Rahatlık Konfor

Şubeleriniz ne kadar rahat ve konforlu. Işıklandırmanız, havalandırmanız, müzikler, dış görünüş vb. genel durumunuz ne kadar başarılı. Bütün bunların her gün aynı seviyede iyi olmasını sağlayabiliyor musunuz? Bütün bunları öğrenmenizi sağlıyoruz.

Sunum

Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi ne kadar başarılı sunuyorsunuz. Müşteriler şubelerinizde sunulan ürün veya hizmetlerin sunuş biçimini ne kadar beğeniyorlar veya ne kadar kullanıcı dostu buluyorlar.

Group of employee people. Business team isolated on white background.
Stunning women after shopping talking with friend

Müşteriyi Yakalama

Çalışanlarınız, uygulamalarınız ve hizmet kaliteniz ile müşterileri ne kadar yakalayabiliyorsunuz, onlara ne kadar hitap edebiliyorsunuz. Subjektif değerlendirmeler ile bunu öğrenmenizi sağlıyoruz.

Ön Uyarı Sistemi

Bu çalışma sayesinde, şubelerinizdeki alarm veren hataları gözlemleyebiliyor ve yapılan hatalar, önemli ve büyük müşteri ve ciro kayıpları oluşturmadan önlem alabiliyorsunuz.

+1 İle –1 Müşteri Farkı 2 Müşteridir

Tek bir iyi müşteriyi kaybetmeye gönlünüz razı değilken, müşteri kaybetmenizi engelleyecek ve yeni müşteriler kazanmanızı sağlayacak etkin standartların sürekliliğini sağlamanızı ve bunları kontrol altında tutup, geliştirmenizi sağlıyoruz.

Rakiplerle Karşılaştırma

Müşterileriniz hangi rakip firmadan daha iyi ya da daha kötü olduğunuzu düşünüyor. Bunu görmenizi ve takip etmenizi sağlıyoruz.

Rakipler Ne Yapıyor

Aynı ziyaretleri özellikle rekabetin yoğun yaşandığı bölgelerde, rakiplerinize de yapıyoruz. Bu sayede rakiplerinizden güçlü ve zayıf yönlerinizi keşfedebiliyor, güçlü yönlerinizi koruyup, zayıf yönlerinizi geliştirebiliyor ve hizmet kalitenizi rakiplerinizden daha yüksek seviyede tutabiliyorsunuz.

SalesIncentive
shutterstock_114326158-1024x523

Katma Değer

Tespit edilen eksiklikler ve farklı insanlardan gelen farklı öneriler sonucunda, uygulayacağınız düzeltici faaliyetlerle, talep, ciro ve kalite artışı sağlayabiliyorsunuz.

Sonuç Analizi

Sene sonu geldiğinde yapılan çalışmaların etkilerini çok daha net görüyor ve bir sonraki sene devam etme kararını buna göre alabiliyorsunuz.